Gezici Kent Lokantası hizmete girdi: Dört çeşit yemek 40 TL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), İstanbulluları hem ekonomik hem de sağlıklı yemeklerle buluşturan kent lokantaları; Şişli Belediyesi’nin yenilikçi anlayışla  “Gezici Kent Lokantası” olarak hizmete başladı.

Gezici kent lokantası olarak hizmet verebilmesi için Şişli Belediyesi, bir TIR’ı lokantaya dönüştürdü. Gezici kent lokantasının ilk durağı Darülaceze Caddesi’ndeki, Perpa Ticaret Merkezi önü oldu.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gezici kent lokantasının açılışını Şişli Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan yaptı.

BAŞKAN ŞAHAN YEMEK SERVİSİ YAPTI

Gezici lokanta önünde sıraya girenlerin tabldotlarına yemek servisi yapan Şahan, vatandaşlarla birlikte yemek yedi. Gezici kent lokantasıyla ilgili basın mensuplarına açıklama yapan Şahan, “Gündüz nüfusu 3,5 milyon olan bir şehirde gezici kent lokantasına ihtiyacımız olduğunu araştırmalarla hem de yaptığımız analizler sonucu edindik. İstanbul buradan gelip geçiyor. Pek çok çalışanın, öğrencinin olduğu bir yerde, 5 tane lokasyon belirledik. Gezici kent lokantamız bu 5 lokasyonda ay içerisinde belli rotasyonlarda çalışacak. Öğrencilerin, çalışanların bu kentte gündelik hayattaki ana problemlerinden biri; beslenme, ulaşım ve benzeri gündelik hayata ilişkin sıkıntıları var. Yerel yönetim olarak bunlara ilişkin projeler üretmeye devam edeceğiz. İki tane de sabit kent lokantamızı iki mahallemizde önümüzdeki ay hayata geçireceğiz” dedi.

DÖRT ÇEŞİT MENÜ 40 LİRA

İBB Lojistik Destek Merkezi’nin hijyenik mutfaklarında  hazırlanan ve dört çeşitten oluşan menü 40 lira olarak servis edildi. Gezici kent lokantasının ilk günkü menüsü şöyle oldu: “Ezogelin çorba, dana haşlama, tereyağlı makarna, elma, su.”

HER GÜN FARKLI NOKTADA OLACAK

Günlük bin kişilik yemek kapasitesine sahip olan Gezici Kent Lokantası hafta içi her gün 12.00- 17.00 arasında hizmet verecek. Gezici kent lokantası, belirli aralıklarla Şişli’nin farklı bölgelerinde konumlanacak. Gezici kent lokantasının yeni durakları, Şişli Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından ve resmi internet sitesinden takip edebilecek. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir